Yeni Nikon D3400 Giriş Seviyesi Kamera Duyuruldu


Nikon yeni giriş seviyesi modeli D3400'ü duyurdu.

Yeni kamerada 24.2 Megapiksellik APS-C sensör bulunuyor. Nikon'un son teknoloji Expeed 4 görüntü işlemcisine ve ISO 100-25.600 baz sensör hassasiyetine sahip.

Saniyede 5 kare çekebilen kamerada, son modaya uyularak moire hatasını gideren, ancak bunu yaparken fotoğrafın bulanıklaşmasına neden olan Low Pass filtresi yer almıyor. Bu sayede yüksek piksel sayısı nedeniyle moire hatası oluşmazken, daha keskin fotoğraflar elde edilebiliyor.

11 Netleme noktasıan sahip kamera, Full HD 1080p video da çekebiliyor.

Kameranın pil ömrünün, bir önceki D3300 modelinden iki kat daha uzun ömürlü oluğu belirtilirken, özellikle amatör kullanıcıları cezbedecek özelliği ise bağlanabilirlik kabiliyeti oluyor. D3400, Bluetooth üzerinden 5 cihaza kadar bağlantı kurabiliyor. Bu sayede çektiğiniz fotoğrafların 2 Megapiksellik kopyalarını, anında telefonunuza kablosuz olarak gönderebiliyor ve telefonunuza yüklediğiniz uygulama ile anında sosyal medya hesaplarınıza yüklenebiliyor.

Bu özelliklerin D3400'ü, hem amatör kullanıcılar, hem de mobil fotoğrafçılar için oldukça cazip kılacağı kesin gözüküyor.

Cihaz Amerika'da Eylül ayında piyasaya çıkacak ve 18-55mm f/3.5-5.6 VRII objektif ile kit olarak satılacak. Amerika fiyatı ise 649$ olarak belirlenmiş.

Türkiye'de ne zaman piyasaya çıkacağı veya fiyatını ne olacağı henüz belirsiz.

Derinlemesine incelemek isteyenler için: Nikon USA

Rakipler ile kıyaslamak için aşağıda CNET 'in yayınladığı tabloya göz atabilirsiniz:

#Teknoloji #Kamera #Nikon #Gövde

26 görüntüleme
  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram
  • 500px-icon.png
  • Flickr Sosyal Simge
  • YouTube
  • Twitter Classic