"KEDİLER" Fotoğraf Sergisi Artık Online Olarak İzlenebilecek


İlk olarak 3-11 Mart 2016 tarihleri arasında "KEDİLER, Köpek Dostlarına Yardım Ediyor" adıyla İzmir Türkan Saylan Kültür Merkezi'nde sergilenen, ikinci olarak da 27 Haziran - 3 Temmuz 2016 tarihleri arasında Çeşme Aya Haralambos Kilisesi'nde sergilenen "KEDİLER" temalı fotoğraf sergim, artık online olarak izlenebilecek.

KEDİLER" Temalı fotoğraf sergim, fotoğraf sanatı ile ilgilendiğim 10 yıllık süreçte, Türkiye'nin ve Avrupa'nın farklı şehirlerinde, ev ve sokak kedilerinin yaşamları hakkında portre, makro, siluet gibi fotoğraf sanatına ait değişik tür ve tekniklerde çekilmiş 1.000 fotoğraflık bir birikimden seçilen 52 fotoğraftan oluşmakta.

Hem teması, hem de ilk fotoğraf sergim olmasından dolayı, bende ayrı bir yeri olan bu seçki, fotoğraf sanatının sadece insanlar ve onları sarmalayan olgular açısından değil, aynı zamanda tüm canlılar için bir farkındalık yaratma aracı olarak kullanılabileceğinin bir göstergesi niteliğinde.

SERGİYİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Sadece bir fotoğraf sergisi değil, aynı zamanda bir sosyal sorumluluk projesi olarak hayata geçen organizasyonda, fotoğrafların satışından elde edilen tüm gelir, İzmir Menderes'te kurulu ve 3.000'den fazla köpeğe yuva, beslenme ve sağlık imkanları sunmaya çalışan DOHAYDER Şopengazi Hayvan Barınağı'na bağışlanmıştır.

Sergide yer alan fotoğrafların seçimi ve küratasyonunda, 5 Ağustos 2016 günü kaybettiğimiz kıymetli hocamız Cengiz ÖZER ile oğlu fotoğraf sanatçısı ve eğitmeni Özgün ÖZER'in büyük katkıları bulunmaktadır.

Bu nedenle de sergi. kıymetli hocamız Cengiz ÖZER anısına vefatının birinci ayında 5 Eylül 2016 tarihinden itibaren internet sitem üzerinden dijital olarak beğeninize sunulmuştur.

SERGİYİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

#Sanat #Fotoğraf #Sergi

34 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör
  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram
  • 500px-icon.png
  • Flickr Sosyal Simge
  • YouTube
  • Twitter Classic