Yeni iPhone 7 ve 7 Plus Fotoğraf Konusunda İddialı


Apple 7 Eylül 2016 tarihinde yeni iPhone 7 ve 7 Plus'ı tanıttı. Tanıtımda cihazların kameralarında yapılan yeniliklere uzun zaman ayrıldı. Mobil fotoğrafçılık alanında büyük bir adım sayılabilecek bu yenilikler kullanıcıları heyecanlandırdı.

Cihazların kameralarında duyurulan ilk yenilik 12 Megapiksel kameranın artık titreşim önleyici sisteme sahip olması. Kameralarda kullanılan objektif ise f/1.8 diyafram açıklığına sahip, 6 elementten oluşuyor ve daha aydınlık, detaylı, geniş renk ton aralığına sahip fotoğraf ve videolar çekmenizi sağlıyor.

iPhone 7 Plus ise iPhone 7'nin sunduğu geniş açı objektifli kameranın yanında, 2x Zoom'a sahip telefoto objektife sahip bir kamera daha sunuyor. Yani iPhone 7'de, özellikle portre çekimlerine daha uygun iki ayrı kameraya sahipsiniz.

Bu yılın sonlarına doğru gelecek bir yazılım güncelleme ile de, yeni "alan derinliği efekti", özel bir teknoloji ile ön planı arka plandan ayıracak, sofistike portre fotoğraflar elde etmemizi sağlayacak. Ama kesin olarak belirtelim, bu mekanik bir sistem değil, tamamen yazılımsal.

Apple bu yeniliklerin yanında, yeni Görüntü İşlemcisi ile bir fotoğrafta 100 milyar operasyonu 25 milisaniyede gerçekleştirerek, harika fotoğraf ve videolar çekmeyi vaadediyor. Kameranın ön yüzünde yer alan ve görüntülü konuşma ile selfie çekme özelliği taşıyan kamera 7 Megapiksel çözünürlüğüne yükseltilmiş. Yine arka kameradaki yeniliklerin tamamı ön kamerada da mevcut.

Yeni 4 Ledli "True Tone Flash" önceki model iPhone 6s'ten %50 daha fazla aydınlatma gücü sunuyor.

Yeni iPhone 7'nin DXO Mark ve diğer sitelerde yapılacak fotoğraf testlerini dört gözle bekliyoruz.

Daha fazla bilgi için: Apple Website

#Kamera #Instagram #Teknoloji

17 görüntüleme0 yorum
  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram
  • 500px-icon.png
  • Flickr Sosyal Simge
  • YouTube
  • Twitter Classic