DXOMark Canon EOS 5D Mark IV'ün sensörünü test etti.


Canon'un yeni piyasaya sürdüğü ileri seviye DSLR kamerası 5D Mark IV, sunduğu bir çok yeni özellikle kullanıcıları heyecanlandırmıştı. Yaptığı kamera ve objektif testleri ile ünlenen DXOMark, Canon'un yeni canavarını test ederek, sonuçları internet sitesinde yayınladı.

5D Mark IV'in sensörü toplam 91 puan alarak, bugüne kadar en yüksek skora sahip Canon kamera oldu. Özellikele Dinamik Menzil ve Renk Derinliği konusundaki başarısıyla, Canon'un amiral gemisi 1D X Mark II'yi ikinici sıraya itti. 1D X Mark II'nin sensörü ise ISO hassasiyetinde 5D Mark IV'ten bir miktar önde olsa da, 5D Mark IV'ün 30.4 Megapiksellik yüksek sensör çözünürlüğüne sahip olması bu avantajı önemsiz kılmakta.

5D Mark IV'ün, kendisinden önce piyasada olan Mark III modeline göre en önemli artısı ise dinamik menzildeki 2 stop'a yakın genişleme. DXO Mark'a göre, yükselen çözünürlük ve dinamik menzildeki bu genişleme bile tek başına Mark III'ten Mark IV'e geçmek için yeterli sebepler.

Tüm markaların dahil olduğu sensör kalitesi sıralamasında ise Canon 5D Mark IV, ne yazık ki Sony ve Nikon rakiplerinden oldukça geride yer almakta. İlk 10 sıralamaya giremeyen 5D Mark IV, sıralamada 13. sırada bulunuyor.

DXO Mark incelemesini detaylı olarak görmek için buraya tıklayabilirsiniz.

#Kamera #Karşılaştırma #DSLR #Canon #Fotoğraf #Teknoloji #Gövde

21 görüntüleme0 yorum
  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram
  • 500px-icon.png
  • Flickr Sosyal Simge
  • YouTube
  • Twitter Classic