Canon, LCD Ekrana Sahip Yeni EF 70-300mm f4-5.6 IS II USM Objektifini Duyurdu.


Canon, eski seriye oranla daha kompakt bir yapıya sahip yeni objektifinde, ultra sessiz netleme ve kullanıcıya çeşitli bilgiler sunan LCD ekrana sahip yeni seri teleobjektifi duyurdu.

Yeni EF 70-300mm f4-5.6 IS II USM'nin objektifinde yer alan lenslerin yerleşimi değiştirilerek ve kalitesi yükseltilerek, ışık patlamaları (chromatic abberation) minimize edilirken, daha keskin ve kontrast sonuçlar alınması sağlanmış. Yeni objektifte ayrıca 4 stop titreşim önleme kabiliyetine sahip Canon'un en son teknoloji titreşim önleme sistemi (IS) kullanılmış. Aynı zamanda spor ve vahşi doğa çekimleri için netleme motoru da güncellenerek, çok daha sessiz olarak, daha hızlı ve doğru netleme yapılabilmesi sağlanmış.

Yeni objektif ayrıca Canon'un Elektronik Objektif Bilgi Sistemi sunduğu ilk objektifi. Bu sistem sayesinde; Objektifin üzerinde bulunan bir LCD ekran yardımıyla kullanıcıya, Netleme mesafesi, Farklı Diyafram açıklıklarında sunulan net alan derinliği grafiği, kamera sarsıntısı ve odak uzaklığı bilgileri gerçek zamanlı olarak sunuluyor. Sistem aynı zamanda APS-C ve APS-H sensör boyutlarına sahip kameralardaki odak uzaklıklarının 35mm eşdeğerini de kullanıcıya anında sunuyor.

67mm Filtre Bağlantısına sahip EF 70-300mm f4-5.6 IS II USM, Amerika'da Kasım ayında 549$ fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

#Fotoğraf #Canon #Teknoloji #Objektif

6 görüntüleme
  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram
  • 500px-icon.png
  • Flickr Sosyal Simge
  • YouTube
  • Twitter Classic