GoPro'dan Karma Drone, Hero5 Black ve Session Aksiyon Kameraları.


Aksiyon kameralarda piyasa lideri olan GroPro, yeni aksiyon kamerası Hero5 ve bu kameranın monte edildiği Karma Drone'u tanıttı.

Karma:

Modüler olarak tasarlanan bu Drone'dan, sabitleme sağlayan gimball ve GoPro Hero5 sökülüp takılabiliyor. Bu sayede Hero5, Karma'dan bağımsız olarak el gimball'ı ile kullanılabiliyor. Bu sayede bir taşla 3 kuş vurabiliyorsunuz.

Karma'nın kolları, kanatları, ve iniş tertibatı kullanıcı tarafından değiştirilebiliyor. Bu sayede, uçuş veya inişte Karma'ya herhangi bir zarar vermeniz durumunda, zarar gören parçaları kendiniz değiştirebiliyorsunuz. Karma ile aynı zamanda cisim belirleyici sistem ile kendisini çarpışmalardan koruyor ve uçuşa yasak bölgeleri tanıyarak o bölgelerde uçmanızı engelleyerek herhangi bir sorun yaşamanızı önlüyor. Aynı zaman da Drone'un, rakiplerinden oldukça küçük olduğu da belirtiliyor.

Ürünün en önemli özelliği ise fiyatı; Amerika'da 23 Ekim'den itibaren sadece 799$ ödeyerek harika bir drone'a sahip oluyorsunuz.

Hero5 Black:

Hero 5 Black, yeni ses kontrolve tek tuşla açılma ve çekime başlama özelliği ile dikkat çekiyor. Yeni sinematik video çekimi sayesinde, eski GoPro'lardan çok daha az sarsıntıya sahip ve çok daha az objektif bozulması ile çekim yapabiliyor. Bu özelliklere ek olarak 4K video çekimi, 12 Megapiksel Fotoğraf, RAW ve HDR çekim özellikleri de yeni Hero5 ile kullanıcıya sunuluyor.

Bunların hepsi yine su geçirmez gövdede, dokunmatik ekran ve GPS etiketleme özellikleri ile birlikte sunuluyor.

Ürün Amerika'da 2 Ekim'de $399 fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

Hero5 Session:

Hero 5 Session modeli, Hero5 Black'in bir çok önemli özelliğini bünyesinde barındıracak, ancak daha kompakt bir gövdede ve daha uygun bir fiyata satılacak.

Cihaz geliştirilmiş görüntü sabitleme ve 4K Video kalitesini kullanıcılara sunacak, ancak buna karşın Hero5'in aksine dokunmatik ekran, GPS, RAW ve HDR çekim özelliklerini sunmayacak.Fotoğraf çözünürlüğü ise 10 Megapiksel olacak.

Ürün Amerika'da 2 Ekim'de $299 fiyat etiketi ile satışa sunulacak. (Hero5'ten 100$ daha ucuz)

GoPro Hero5 + Karma Video Çekimi:

#Teknoloji #Kamera #Fotoğraf #AksiyonKamerası #GoPro #Drone

14 görüntüleme
  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram
  • 500px-icon.png
  • Flickr Sosyal Simge
  • YouTube
  • Twitter Classic