Olympus OM-D E-M1 Mark II Aynasız Kamerasını ve Yeni Objektiflerini Duyurdu


Olympus yeni amiral gemisi ve M.ZUIKO 12-100mm f/4 IS PRO, 25mm f/1.2 PRO, 30mm f/3.5 Macro objektiflerini Photokina 2016 kapsamında duyurdu.

Olympus'un yeni amiral gemisi OM-D E-M1 Mark II, bir önceki versiyonu gibi, markanın Micro FourThirds (2x Odak Çarpanlı) sensör piyasasınında sunduğu en gelişmiş, ileri seviye aynasız kamera. Ve bu defa Olynpus bu yeni versiyon kamerasını tam bir hız canavarı haline getirmiş.

Olympus OM-D E-M1 Mark II, mekanik perdesini kullanarak saniyede 18 kareye kadar çekim yapabilme yeteneğine sahip. Netleme kilidi kullanıldığı takdirde ise, elektronik perde sistemi saniyede 60 kareye kadar çekim yapabiliyor. Mekanik perde aynı zamanda 1/8000 Sn perde hızına kadar çıkabiliyor.

Geliştirilmesi 4 yıl alan kamera, 20.4 Megapiksel çözünürlüğünde Micro Four Thirds sensör ve yüksek hızlı Quad Core TruePic VIII görüntü işlemciye sahip. Olympus bu işlemcinin, bir önceki versiyondan 3.5 kat daha hızlı olduğunu belirtiyor.

Tüm bu özelliklere sahip kamera aynı zamanda kullanıcıya, tamamı çapraz eşleştirmeli 121 noktadan netleme olanağı sunuyor. Hava koşullarına dayanıklı olarak tasarlanmış kamera, sensöre sabitlenmiş 5 eksenli görüntü sabitleme, 4K Video çekimi yapabilme, tamamen döndürülebilir LCD ekran, 2.36 Milyon Nokta Elektronik Vizör, 50 Megapiksel çekim yapmayı sağlayan "Yüksek Çözünürlüklü Çekim Modu" ve çift SD kart girişi gibi ileri seviye kamera özelliklerini içerisinde barındırıyor.

Olympus'un, OM-D E-M1 Mark II'yi ne zaman piyasaya süreceği kesin olarak belli olmamakla beraber, bu yılın sonlarına doğru raflarda yerini alacağı tahmin ediliyor.

Kamera ile ilgili detaylı bilgi için: Olympus Website

#Gövde #Objektif #Aynasız #Fotoğraf #Teknoloji #Olympus #MicroFourThirds

18 görüntüleme
  • Facebook Sosyal Simge
  • Instagram
  • 500px-icon.png
  • Flickr Sosyal Simge
  • YouTube
  • Twitter Classic