top of page

bıography

Erhan Meço

Avukat,

Fotoğraf Eğitmeni

22 Kasım 1983’de İzmir’de doğdu.

 

Sırasıyla; Alsancak Gazi İlkokulu, İzmir Bornova Anadolu Lisesi, Kadir Has Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Kadir Has Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Universitat des Saarlandes Europa-Institut’de Fikri ve Sınai Mülkiyet Hukuku alanında Yüksek Lisans yaptı. 2009 yılında İstanbul Barosuna bağlı olarak serbest avukatlık yapmaya başladı.

 

2013 – 2014 yılları arasında Şırnak Askeri Mahkemesi Hakimi olarak görev yaptı. Günümüzde Meço Hukuk bünyesinde faal olarak hukuki danışmanlık ve avukatlık yapmaktadır.

 

Fotoğraf sanatına ilk olarak 2007 yılında ilgi duymaya başladı. 2014 yılına kadar eğitim almadan fotoğraf sanatında kendisini geliştirdi.  Sıklıkla yurtdışına fotoğraf gezileri yaptı. 2014 yılında Cengiz Özer Eğitim Merkezi’nde Fotoğrafçılık ve Fotoğraf İşleme Eğitimleri aldı. 

 

2017 yılında Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi Fotoğrafçılık ve Kameramanlık bölümünden mezun oldu. Günümüzde fotoğraf sanatı alanında özel dersler ve İzmir Fotoğrafçılar Odası Cengiz Özer Eğitim Merkezi - Özer Sanat’ta Fotoğraf eğitimleri vermekte, yurtiçi ve yurtdışına fotoğraf gezileri düzenlemektedir.

 

İki adet bireysel fotoğraf sergisi düzenlemiş, bir çok karma sergide fotoğrafları yer almış, sanat danışmanı ve küratör olarak bulunmuş, sunumlar gerçekleştirmiş ve yarışmalarda jüri olarak yer almıştır.

 

Bugün Avukatlık mesleğini icra etmekte, fotoğraf sanatına olan kişisel tutkusunu ise topluma ve fotoğraf sanatına katkıda bulunmak amacıyla kullanmaktadır.

Özer Sanat: www.ozersanat.com

  • Instagram
  • Facebook
  • Beyaz YouTube Simgesi
_NDF7884.jpg

sergiler

jüri, kuratör

sanat danısmanlıgı

karma sergiler

fotograf çalısma 

ortakları

LOGO-Yepisyeni.png
IFO Logo.png
photomaratonlogo copy.png
166719345_10159179440082206_813409544022
FotonUyelik.png
bottom of page